Ana Sayfa | Ürünler | Linkler | İletişim | Site Haritası


 

 SOLVENT BOYA SÖKÜCÜLER

 

Solvent içerikli boya sökücüler her türlü metal parçanın boya sökme işleminde kullanılabilir. Özellikle alüminyum, zamak, sarı ve bakır parçaların üzerinde boya sökücü olarak kullanılır. Elektrostatik toz boya ve yaş boya için de uygundur.

 

Boya sökücü içeriğinde bulunan solvent boya sökme işleminin soğuk olarak yapılmasını sağlar. Çok katlı veya tek katlı toz boyalarda çözücü olarak kullanılabilir. Genelde çok katlı boyalarda, eriterek boya sökme işlemini gerçekleştiren boya sökücüler kullanılır. Distrip 112 boyayı zımparalar gibi üstten itibaren sökmeye başlar ve sökülen boyayı çamur halinde dibe atar. Özellikle boya aparatları için uygundur. Tek katlı boyalarda ise çatlatan veya film tabaka şeklinde boyayı söken kimyasallar tercih edilir. Distrip 213 boya tabakasının altına girer ve boyayı muz kabuğu gibi kaldırır. Hatalı boyanan parçalar için idealdir.

 

Boyanın türü, (epoksi,epoksi polyester, polyester vb.) boyanın kalınlığı ve boyanın rengi işlem süresini belirler. Genelde koyu renkler daha geç sökülür. 

 

Solvent içerikli boya sökücüler uçucu oldukları için kapalı kaplarda kullanılması hem koku hem de sarfiyat açısından gereklidir. Polietilen kapaklı plastik kaplarda kullanılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Videolar - Fotolar

 

> DISTRIP 112

 

> DISTRIP 213

 

> DISTRIP J 100

 


 

 

SOLVENT BOYA SÖKÜCÜLER

 

ALKALİ BOYA SÖKÜCÜLER

 

JEL BOYA SÖKÜCÜLER