Ana Sayfa | Ürünler | Linkler | İletişim | Site Haritası


 

 DISTRIP 112 - Boya Çözücü

DISTRIP 112 toz ve yaş boyayı çözen solvent bazlı bir kimyasaldır. Metalin üzerindeki demir fosfat, çinko fosfat veya alüminyum kromat kaplamaya zarar vermeden boyayı çözer. Uzun süre boyaya maruz kalan boya aparatlarının üzerindeki boyayı eriterek temizlik yapar. Boyayı eriterek banyonun dibine atar. Özellikle çok katlı boyalar için uygundur. Ortam sıcaklığında ve su ile seyreltilmeden çalışılır. Boyayı çözme süresi boyanın polyester veya epoksi polyester olmasına, boya rengine ve boya kalınlığına göre 5 ile 60 dakika arasında sürer. Solvent bazlı olduğu için kapaklı bir banyo içerisinde kullanılması sarfiyatı azaltır. 

 

 

DISTRIP 113 - Boya Sökücü

DISTRIP 113 toz ve yaş boyayı söken solvent bazlı bir kimyasaldır. Metalin üzerindeki demir fosfat, çinko fosfat veya alüminyum kromat kaplamaya zarar vermeden boyayı söker. Ortam sıcaklığında seyreltilmeden çalışılır. Boyayı sökme süresi boyanın polyester veya epoksi polyester olmasına, boya rengine ve boya kalınlığına göre 5 ile 60 dakika arasında sürer.

 

 

DISTRIP 114 - Alkali Boya Sökücü

Demir ve çelik yüzeylerdeki boyaları söken ve daldırma olarak uygulanan bir kimyasaldır. Yüksek alkali özellikteki bu ürün 100 - 120 °C sıcaklık aralığında çalışır. Uçucu olmaması ve sarfiyatının düşük olması önemli bir avantajdır. Genellikle aparatlar üzerindeki katlı boyaları sökme amacıyla kullanılır. Boyayı sökme süresi boyanın tipine, boya rengine ve boya kalınlığına göre değişkenlik gösterebilir. Genel olarak sökme işlemi 2 - 60 dakika aralığında değişkenlik gösterir. Ürün %30-50 konsantrasyonunda suyla karıştırılarak kullanılır.

 

 

DISTRIP 213 - Boya Sökücü

DISTRIP 213 toz ve yaş boyayı söken solvent bazlı bir kimyasaldır. Boyanın altına girerek çatlatır ve sökülmesini sağlar. Metalin üzerindeki  fosfat kaplamaya veya kromat kaplamaya zarar vermeden  boyayı söker. Ortam sıcaklığında ve %100 konsantrasyonla çalışır. Boyayı sökme süresi boyanın polyester veya epoksi polyester olmasına, boya rengine ve boya kalınlığına göre 2 ile 30 dakika arasında sürer. Kapalı bir kapta kullanılması kimyasal sarfiyatı açısından önemlidir. Her türlü metal için uygundur.

 

 

DISTRIP J 100 - Jel Boya Sökücü

Alüminyum ve saç yüzeylerdeki boyaları kabartarak söker. Yüzeye sürülerek uygulanan, solvent bazlı, asidik karakterli, kıvamlı jel yapıda bir üründür. Boyanın özelliğine göre söküm işlemi 3 - 15 dakika arasında gerçekleşir. Boyalı yüzeye tutunma özelliğinden dolayı dikey konumlu parçaların boya söküm işlemleri için kullanılması uygundur. Hatalı boyanmış lokal bölgelerde kullanılabilir. Boya kabarması gerçekleştikten sonra, fazla zaman geçirmeden, sökülen kısım sert bir cisimle yüzeyden ayrılmalıdır. Boyası sökülen kısımların pas yapmaması için koruyucu bir son işlem (tekrar boyama, anti-pas, yağlama...vb.) uygulanması gerekir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Videolar - Fotolar

 

> DISTRIP 112

 

> DISTRIP 213

 

> DISTRIP J 100

 


 

 

SOLVENT BOYA SÖKÜCÜLER

 

ALKALİ BOYA SÖKÜCÜLER

 

JEL BOYA SÖKÜCÜLER